Jihokaribská země chce přitáhnout přímé lety, staví letiště za 240 mil. USD

October 6, 2010 | By admin | Filed in: Letiště.

Svatý Vincent a Grenadiny, země v jižním Karibiku, která se rozprostírá na pásu 32 ostrůvků, se rozhodla investovat 240 milionů USD do nového mezinárodního letiště. Nový přepravní bod má splnit naděje místních na dramatické zvýšení letecké přepravy do této tropické destinace.

Ministr cestovního ruchu Glen Beache uvádí, že cestovní ruch v ostrovní zemi “roste obrovskými skoky,” ovšem návštěvníci si často stěžují, že je obtížné se na ostrovy dostat. Na současné hlavní letiště létají v tuto chvíli pouze turbovrtulové LIAT Q300, mnoho návštěvníků musí použít služby soukromých nebo charterových dopravců. Nové letiště má přitáhnout “přímé lety ze severní Ameriky a Evropy a podpořit tak zvyšující se investice do sektoru ubytování a pohostinství.” Zároveň má pomoci krajanům z USA

Otevření letiště je naplánováno na duben 2012 a bude schopno odbavit 1,4 milionů pasažérů ročně. Runway bude měřit téměř 3 kilometry a na šířku bude mít téměř 50 metrů. Měla by tak být schopna pojmout Boeingy B747-400, dodal Beache.

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *