Londýnské letiště Gatwick chce odbavovat Airbusy A380

November 8, 2010 | By admin | Filed in: Letiště.

Londýnské letiště Gatwick chce bojovat s Heathrow o dopravce, kteří létají s Airbusy A380. Po dvou letech od vydání povolení pro úpravu ranvejí, aby A380 mohly na letišti přistát v nouzových případech, totiž Gatwick získal povolení pro pravidelné a charterové lety těchto strojů.

Noví majitelé letiště okamžitě zahájili jednání s dopravci, kteří v současné době provozují linky s největšími Airbusy nebo plánují jejich nákup. Tři z nich již na Gatwick létají: Emirates, Virgin Atlantic a British Airways.

“Pokud dokážeme přitáhnout Airbusy A380 a další velká letadla na Gatwock, pasažéři budou mít další důvod pro výběr našeho letiště pro svou cestu,” uvedl generální ředitel letiště Stewart Wingate. Dodal také, že “cestující na dlouhé tratě tak budou mít poprvé skutečnou možnost volby, z kterého londýnského letiště chtějí letět.” V současné době totiž A380 létají jen na Heathrow.

Letiště Gatwick vidí odbavování velkokapacitních letadel jako jednu z cest, díky které by byli schopni růst až na plánovaných 40 milionů pasažérů ročně v roce 2018.

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: , , , , ,

One comment on “Londýnské letiště Gatwick chce odbavovat Airbusy A380

 1. Nejvetsi Ceskoslovenska Taxi Sluzba v Londyne a okoli, jsme na trhu jiz radu let a nabizime kvalitni, profesionalni a spolehlivy servis za prijatelne ceny.Nejen ze vas spolehlive prepravime kam potrebujete,ale zaroven vam poskytneme spoustu rad at uz se to tyka informaci ohledne cestovani po Londyne, kam se vyplati zajit a co vydet, nakupu, nebo vyletu mimo Londyn ( Winsdor, Stonehenge atd.) pro ktere vam radi zajistime dopravu.

  Nabizime:

  – Osobni prepravu na vsechny Londynska letiste
  – Osobni prepravu po UK
  – Chauffeur Services
  – Vyzvednutí z příletové haly
  – Pomoc při odbavení na letišti
  – Průvodcovský služby
  – Tlumočnické služby
  – Detske autosedacky a podsedaky poskytovány zdarma
  – Sat. nav. a klimatizovana auta
  – Profesionální řidiči s výbornou znalosti UK
  – Ceny od £28

  Nevahejte a kontaktujte nas.

  Kontaktni info:
  TEL: 00447511669254
  WEB: http://www.andretaxi.com
  MAIL: andre.transfers@gmail.com
  SKYPE: andretaxi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *