Na British Airways a Unite čeká druhé kolo

March 29, 2010 | By admin | Filed in: Aerolinky.

British Airways vydaly zprávu, podle které plánovaly umožnit cestu až 75 % pasažérů, kteří si zakoupili letenky, protože do práce během stávkových dní přišlo více zaměstnanců, než se očekávalo. Na londýnských letištích City a Gatwick měly být obslouženy všechny lety, na Heathrow 70 % letů na dlouhé vzdálenosti a 55 % letů na kratších linkách.

Náklady na stávku odhaduje společnost na 7 milionů liber za den stávky. Oproti tomu odborová organizace Unite udává, že celkové náklady na 7 dní stávky (během dvou víkendů) se budou pohybovat okolo 100 milionů liber, tedy přibližně dvojnásobek.

Unite cituje analytiky, kteří uvedli, že pronájem 20 letadel na první stávkový týden stál okolo 7 milionů a celkové náklady na pronájem byly přibližně dvojnásobné. Odboráři z Unite také zmínili, že 65 % pasažérů, které BA nakonec přepravily, bylo přebookováno na lety jiných společností, které si tržby ponechaly.

Dalším krokem, kterým byli odboráři pobouřeni, bylo zrušení poskytování bezplatné přepravy zaměstnanců na letiště. Generální ředitel BA Willie Walsh řekl, že nehodlá na toto téma diskutovat. “Varovali jsme je, že stávka pro ně bude mít negativní účinky. Nikdy jsme o nich nemluvili a ani nebudeme.” Unite požaduje navrácení benefitů jako jeden z nutných bodů pro nalezení kompromisu.

Články na podobné téma:


Tags: ,

One comment on “Na British Airways a Unite čeká druhé kolo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *