Jedna velká fúze dokončena, další na obzoru

April 13, 2010 | By admin | Filed in: Aerolinky, Letecká doprava.

V minulém týdnu pozornost médií upoutala zpráva, že byla dokončena fúze dvou velkých leteckých společností na evropském kontinentu – British Airways a španělská Iberia stvrdily spojení obou firem (za předpokladu, že k tomu všechny úřady vydají souhlas). Nová společnost se bude jmenovat International Airlines Group, ale pro zákazníky zůstanou obě značky i nadále.

IAG budou mít k dispozici 408 letadel, které budou zajišťovat dopravu do více než 200 destinací. “Sloučená společnost poskytne zákazníkům větší provozní síť. Existuje také velký potenciál v optimalizaci obou našich hubů, na londýnském Heathrow a v Madridu,” prohlásil generální ředitel BA Williw Walsh. Spojení teď musejí posvětit úřady, zejména Evropská komise, a také akcionáři obou firem. Těm by měl být plán fúze ke schválení předložen v listopadu tohoto roku.

Na americkém kontinentě pokračují ve vyjednávání United Airlines a US Airways. K jednomu neúspěšnému pokusu o sloučení již došlo v roce 2000, kdy tento krok neschválilo americké Ministerstvo spravedlnosti. US Airways byly roku 2005 koupeny společností America West, ale značku si zachovaly; United nedávno chtěly majetkově vstoupit do Delty.

zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: , , , ,

One comment on “Jedna velká fúze dokončena, další na obzoru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *