Ředitel Ryanairu přemýšlí o objednávce “až 300 letadel”

September 17, 2010 | By admin | Filed in: Aerolinky.

Irská aerolinka Ryanair přemýšlí o objednávce až 300 letadel od Boeingu nebo Airbusu, řekl generální ředitel Michael O’Leary deníku Financial Times. V loňském roce dopravce odstoupil od jednání s Boeingem poté, co se obě strany nedokázaly dohodnout na návazné dodávce 200 B737 pro léta 2013-16, a místo toho se rozhodl vyplatit svým akcionářům první dividendy v historii v celkové hodnotě 500 milionů EUR. Majitelé akcií by měli svůj podíl na zisku obdržet v příštím měsíci.

“Pokud všechny skutečnosti zůstanou tak, jak jsou nyní, tak pokud budeme stále generovat hotovost jako dosud a nenalezneme žádné možnosti akvizicí nebo nákupu letadel, určitě budeme přemýšlet o další výplatě dividend ke konci roku 2013. Ale nesázel bych na to.”

O’Leary dále řekl, že v současné chvíli nevidí na trhu žádnou aerolinku, která by stála za nákup, ale zvažují pořízení “200 až 300” letadel, buď od Boeingu nebo od Airbusu. Podle Dow Jones Airbus od jednání s Ryanairem ustoupil.

Nadále však hladá možnosti jak ušetřit – poslední novinkou je jednání o možnosti mít v kabině pouze jednoho pilota. “Za 25 let v leteckém průmyslu a více než 10 milionů letů se nám stalo jen jednou, že pilot dostal srdeční záchvat – a i přesto s letadlem přistál. Opravdu, můžeme mít v kokpitu jen jednoho pilota. Nechte počítače, aby s letadly létaly.”

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: , , ,

One comment on “Ředitel Ryanairu přemýšlí o objednávce “až 300 letadel”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *