Aer Lingus se chce vrátit do aliance

June 12, 2010 | By admin | Filed in: Aerolinky.

Aer Lingus, irské aerolinky, které opustily alianci oneworld v roce 2007, přemýšlejí o možnostech návratu do některé ze tří velkých aliancí. Jak potvrdil generální ředitel Christoph Mueller, aerolinky obdržely “vyjádření velkého zájmu” ze všech tří skupin. Na druhou stranu dodal, že jednání je teprve v naprostém začátku.

“Hlavním důvodem je pro nás fakt, že jsme na ostrově a že chceme našim klientům poskytnout opravdu celosvětovou síť.  Nebudeme tam ovšem létat sami, ale učiníme tak prostřednictvím aliance.” Dopravce prý už nyní získává “velkou část svých tržeb díky sdílení míst v letadlech.”

Z tří hlavních aliancí v současné době spolupracují s KLM (SkyTeam), British Airways (oneworld) a s United Airlines (Star Alliance). Tržby z těchto smluv jsou prý téměř totožné. Aer Lingus byly součástí oneworld od června 2000, ale odešly v době změny strategie do spíše nízkonákladového dopravce v roce 2007. Nyní chtějí zavést “hybridní” model – s důrazem nejen na nižší náklady, ale také na kvalitu služeb pro zákazníky.

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: ,

One comment on “Aer Lingus se chce vrátit do aliance

  1. […] This post was Twitted by oletani_cz […]

    [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (94.23.51.159) doesn’t match the comment’s URL host IP (87.98.139.183) and so is spam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *