Lufthansa chce být první aerolinkou, která použije biopaliva

November 30, 2010 | By admin | Filed in: Aerolinky, Letecká doprava.

fly the friendly skies
Creative Commons License photo credit: smswigart

Lufthansa se v první polovině příštího roku stane první aerolinkou, která použije pro provoz letadla biopalivo. V dubnu by se měl na lince z Hamburku do Frankfurtu objevit Airbus A321, který bude jako palivo používat běžný kerosin a biopalivo IAE-V2500 v poměru 1:1.

Primárním cílem projektu je zjišťování dlouhodobého vlivu biopaliv na výkon, výdrž a údržbu motorů. Výrobce letadel Airbus poskytné technické zázemí a monitorování vlastností paliva, samotné biopalivo poskytne finská společnost Neste Oil. Certifikace biopaliva pro provoz v letadlech by měla být vydána v březnu příštího roku.

Lufthansa by tak během 6 měsíců cestování měla ušetřit okolo 1500 tun emisí CO2. Náklady projektu jsou odhadovány na 6,6 milionů EUR (cca 150 milionů korun).

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: , , ,

One comment on “Lufthansa chce být první aerolinkou, která použije biopaliva

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Taxi Tábor nonstop and Taxi Tábor nonstop, oLétání. oLétání said: Lufthansa chce být první aerolinkou, která použije biopaliva http://is.gd/i34ih […]

    [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (208.74.66.43) doesn’t match the comment’s URL host IP (74.112.128.10) and so is spam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *