Lufthansa plánuje testovací lety na biopalivo

May 12, 2010 | By admin | Filed in: Aerolinky, Letecká doprava.

Generální ředitel Lufthansy Wolfgang Mayrhuber oznámil, že německá aerolinka plánuje uspořádat sérii testovacích letů na biopalivo, při kterých bude v delším časovém období sledovat vliv na provoz letadel. Záměr představil v Hamburku při příležitosti oslav 50 let spolupráce německého dopravce s výrobcem letadel Boeing.

“Již několik aerolinek zkoušelo provoz na biopaliva, ale většinou šlo jen o jeden let. Nemáme tak dostatek dat, abychom mohli vyhodnotit déletrvající účinky na provoz,” uvedl dále Mayrhuber. “Výrobci mají příliš malou podporu výroby dostatečného množství paliva, protože neví, kolik ho bude potřeba, když neví, zda bude použito více než jen na občasné testovací lety.”

Detaily ohledně počtu letů, finančního objemu investic a počtu zaměstnanců pracujícím na projektu nebyly zveřejněny. Jednou z možností je provozování jedné z linek výlučně na biopaliva, ale k tomu je potřeba dohody a vybudování určitého zázemí. Mayrhuber pouze doplnil, že by projekt měl být spuštěn během tohoto roku, lety by měly proběhnout v období jednoho až dvou let a že přes zájem ostatních aliančních partnerů Lufthansa zatím na projektu pracuje sama.

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: ,

One comment on “Lufthansa plánuje testovací lety na biopalivo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *