Rakousko následuje Německo a pokračuje v zavádění “ekologické daně”

November 17, 2010 | By admin | Filed in: Letecká doprava.

Vláda našeho jižního souseda se rozhodla následovat příkladu Německa a pokračuje v zavádění “poplatku za odstranění ekologických škod z letecké přepravy” s účinností od 30. března 2011. Pasažérům na lety po Evropě bude zvýšena cena letenky o 8 EUR, při letech na střední vzdálenosti o 20 EUR a u letů na dlouhé vzdálenosti se bude jednat o 35 EUR.

Rakouská vláda si od poplatku slibuje výběr cca 60 milionů EUR za rok 2011, v dalších letech pak okolo 90 milionů EUR. Člen představenstva Austrian Airlines Peter Malanik uvedl, že nová daň bude také znamenat náklad pro Austrian ve výši “vysokého dvojciferného čísla v milionech EUR” a ovlivní i proces restrukturalizace.

Zároveň již před časem aerolinky uvedly, že předpoklad vybrané sumy je nereálný a ukázaly na příklad Nizozemí, kde vláda odvolala “zelenou daň” poté, co cestující začali využívat letiště v okolních zemích.

Zdroj: atwonline.com

Články na podobné téma:


Tags: , ,

2 comments on “Rakousko následuje Německo a pokračuje v zavádění “ekologické daně”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by Tipy Na Cesty, oLétání. oLétání said: Rakousko následuje Německo a pokračuje v zavádění "ekologické daně" http://is.gd/hdwr3 […]

    [WORDPRESS HASHCASH] The comment’s server IP (208.74.66.43) doesn’t match the comment’s URL host IP (74.112.128.10) and so is spam.

  2. Pepa says:

    Však se jim to teď po dvou letech taky vymstilo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *